top of page
Sig x Orubs | Eksperimentāls, džezīgs avangards
Sig x Orubs | Eksperimentāls, džezīgs avangards

Sun, Sep 17

|

Rīga

Sig x Orubs | Eksperimentāls, džezīgs avangards

Izbaudiet eksperimentālu avangarda free jazz koncertu kopā ar daudzpusīgo franču mūziķi un kinorežisoru Sigu un bungu meistaru Arti Orubu.

Registration is closed
See other events

Time & Location

Sep 17, 2023, 7:00 PM

Rīga, Aristida Briāna iela 9, Centra rajons, Rīga, LV-1001, Latvia

About the Event

[lv] Izbaudiet eksperimentālu avangarda free jazz koncertu kopā ar daudzpusīgo franču mūziķi un kinorežisoru Sigu un bungu meistaru Arti Orubu.

Sig ir franču kinorežisors un džeza mūziķis. Viņa veidotās filmas ir rādītas daudzos festivālos, tajā skaitā arī Kannās un Rīgā. Kā mūziķis viņš ir izkopis savu rokrakstu, spēlējot čellu, klavieres, sintezatoru, bieži izmantodams vidē ierakstītas skaņas. Viņa radītā mūzika ir sinematogrāfiska, viegli rosina iztēli, bet neļauj ieslīgt melanholijā, jo atrodas nemitīgā virzībā uz priekšu. 

Viņu interesē improvizācija un sadarbība ar dažādiem mūziķiem, to vidū ir arī mūsdienu džeza trompetes virtuozs Eriks Trufā, Klīvlends Vatkiss, Monirs Trudi un daudzi citi pasaulē zināmi džeza smagsvari.

Sig pirms septiņiem gadiem iepazinās ar Arti Orubu, kas pēc bungu spēles studijām Holandē atgriezās Latvijā, lai mūs lutinātu ar svaigu džeza bungu skanējumu. Arta spēle var būt gan radoši daudzkrāsaina, rotaļīga un viegla, gan monotoni tehniska un smagnēja. Viņš spēj novest klausītāju līdz transa stāvoklim un tas notiek nemanot.

Skatīt pasākumu: https://www.facebook.com/events/2475518465982286/

Esam vaļā no 16:00 | Koncerts 21:00

[eng] Experience an experimental concert of avant-garde free jazz with the versatile French musician and filmmaker Sig and drum master Artis Orubs. Sig is a French film director and jazz musician. His films have been screened at many festivals, including Cannes and Riga. As a musician, he has developed his own signature playing cello, piano, synthesizer, often using sounds recorded in the environment. His music is syncopated, gently stirring the imagination, but never allowing the melancholy of being in a constant state of forward motion. He is interested in improvisation and collaboration with a variety of musicians, including contemporary jazz trumpet virtuoso Eric Truffaut, Cleveland Watkiss, Monir Trudi and many other world-renowned jazz heavyweights.

Seven years ago, Sig met Arti Oruba, who after studying drums in Holland returned to Latvia to treat us to the fresh sound of jazz drums. Art's playing can be creatively colourful, playful and light, or monotonously technical and ponderous. He can bring the listener to a trance state and it happens unnoticed.

Check the event: https://www.facebook.com/events/2475518465982286/

We are open from 16:00 | Concert starts at 9 PM

Share This Event

bottom of page