top of page
OTOMO YOSHIHIDE & LIUDAS MOCKŪNAS | SKAŅU MEŽS X M/DARBNĪCA
OTOMO YOSHIHIDE & LIUDAS MOCKŪNAS | SKAŅU MEŽS X M/DARBNĪCA

Tue, Apr 25

|

Rīga

OTOMO YOSHIHIDE & LIUDAS MOCKŪNAS | SKAŅU MEŽS X M/DARBNĪCA

On 25 April, 19:30, Skaņu mežs will host an acoustic concert at M/Darbnīca - a joint performance of Japanese experimental music veteran Otomo Yoshihide and Liudas Mockūnas, one of the leading free improvising saxophonists in the Baltic States.

Registration is closed
See other events

Time & Location

Apr 25, 2023, 7:30 PM

Rīga, Aristida Briāna iela 9 , Centra rajons, Rīga, Latvia

About the Event

25. aprīlī, 19:30 pie mums M/Darbnīca notiks biedrības Skaņu mežs rīkots akustisks koncerts - kopā uzstāsies japāņu eksperimentālās mūzikas veterāns Otomo Jošihide (Otomo Yoshihide) un Ļuds Mockūns (Liudas Mockūnas), viens no vadošajiem Baltijas valstu brīvās improvizācijas saksofonistiem. Biļetes nopērkamas pie ieejas, un to cena ir 15 EUR. Vietu skaits ir ierobežots.

Mūzikas kritiķis Pīters Margasaks (Peter Margasak) savulaik medijā Chicago Reader rakstījis sekojošo: “Otomo Jošihide ir drosmīgs pat pēc Japānas eksperimentālās mūzikas scēnas standartiem, un ir kalpojis par tās vadošo gaismu jau vairāk kā divas desmitgades.”

63 gadus vecais Otomo Jošihide ir viens no redzamākajiem Japāņu eksperimentālās mūzikas vēstnešiem: viņš ir pazīstams gan ar elektriskās ģitāras improvizācijām, šādā ampluā sadarbodamies ar tādiem mūziķiem kā Džonu Zornu (John Zorn) un Matsu Gustavsonu (Mats Gustafsson), gan kā tā saucamā elektro-akustiskās improvizācijas apakšžanra veicinātājs līdzās Sachiko M un Kītam Rovam (Keith Rowe). Kontrastējot ar elektro-akustiskās improvizācijas ieturēto minimālismu un brīvās improvizācijas fokusu uz procesu, nevis mūzikas galējo formu, Jošihide piekopj arī agresīvākus priekšnesumus, kas robežojas ar noizroku vai tā saucamo ‘’Japanoise’’ – trokšņmūzikas žanru, kas cita starpā tiek piedēvēts arī tādiem projektiem kā Merzbow un Masonna. Viņš ir vadījis arī roka grupu Ground Zero, un darbojies kā vinilplašu atskaņotāju manipulators (turntablist), būdams viens no šī performanču veida zināmākajiem proponētājiem līdzās Kristianam Mārklejam (Christian Marclay). Kā ģitārists, viņš ir iedvesmojies no Dereka Beilija (Derek Bailey) un sava skolotāja Masajuki Takaijanagi (Masayuki Takayanagi). Viņa elektronisko mūziku savukārt ne vienmēr acīmredzamos veidos ir iedvesmojis hip-hops.

Šajā akustiskajā koncertā viņš spēlēs ģitāru.

Ļuds Mockūns ir viens no vadošajiem lietuvas frīdžeza un brīvās improvizācijas mūziķiem, un ir spēlējis ar tādiem šī žanra lielmeistariem kā Berijs Gajs (Barry Guy), Viljams Hukers (William Hooker) un Agusti Fernandess (Agustí Fernández). Šī būs jau ceturtā Skaņu meža sadarbība ar Mockūnu - festivāls pirmo reizi ar mūziķi sadarbojies 2013. gadā. Šobrīd Mockūns līdzkoordinē Lietuvā bāzēto institūciju Improdimensija, kurā regulāri tiek rīkotas pasaules līmeņa brīvās improvizācijas mūziķu rezidences, meistarklases un koncerti. Mockūns ir sadarbojies arī latviešu-lietuviešu saksofonistu un laikmetīgās mūzikas interpretu Arvīdu Kazlausku, lai radītu Jersika Records publicēto dubultalbumu Purvs - vienu no uzskatāmākajiem brīvās improvizācijas un frīdžeza paraugiem Latvijā.

https://www.youtube.com/watch?v=BA2ewQWmIWE 

Biļetes: https://www.bilesuserviss.lv/.../otomo-yoshihide-liudas.../ Vairāk informācijas: www.skanumezs.lv

| ENG |

On 25 April, 19:30, Skaņu mežs will host an acoustic concert at M/Darbnīca - a joint performance of Japanese experimental music veteran Otomo Yoshihide and Liudas Mockūnas, one of the leading free improvising saxophonists in the Baltic States. Tickets are available at the door and cost EUR 15. Seats are limited.

Music critic Peter Margasak once wrote in the Chicago Reader: "Otomo Yoshihide is daring even by the standards of the Japanese experimental music scene, and has served as its guiding light for more than two decades."

Otomo Yoshihide, 63, is one of the most visible ambassadors of Japanese experimental music: he is known for his electric guitar improvisations, collaborating with the likes of John Zorn and Mats Gustafsson, and for his work as a promoter of the so-called electro-acoustic improvisation sub-genre alongside Sachiko M and Keith Rowe. In contrast to the minimalism of electro-acoustic improvisation and the focus of free improvisation on the process rather than the final form of the music, Yoshihide also practices more aggressive performances bordering on noisy rock or so-called "Japanoise", a genre of noise music attributed to projects such as Merzbow and Masonna, among others. He has also fronted the rock band Ground Zero and worked as a turntablist, one of the best known proponents of this form of performance alongside Christian Marclay. As a guitarist, he is inspired by Derek Bailey and his teacher Masayuki Takayanagi. His electronic music, on the other hand, is inspired by hip-hop in ways that are not always obvious.

In this acoustic concert he will play guitar.

Lud Mockūnas is one of the leading musicians in Lithuanian free jazz and free improvisation, and has played with such greats as Barry Guy, William Hooker and Agustí Fernández. This will be the fourth collaboration between Skaņu mež and Mockūnas - the festival first worked with the musician in 2013. Currently, Mockūnas co-coordinates the Lithuania-based institution Improdimensija, which regularly hosts world-class free improvisation residencies, masterclasses and concerts. Mockūns has also collaborated with Latvian-Lithuanian saxophonist and contemporary music interpreter Arvīds Kazlauskas to create the double album Purvs, published by Jersika Records, one of the most visible examples of free improvisation and free jazz in Latvia.

https://www.youtube.com/watch?v=BA2ewQWmIWE

More information: www.skanumezs.lv Biļetes: https://www.bilesuserviss.lv/.../otomo-yoshihide-liudas.../

Share This Event

bottom of page