top of page
Monta Kurme X The Coco’nuts MŪSU ZEME
Monta Kurme X The Coco’nuts MŪSU ZEME

Tue, Aug 16

|

Rīga

Monta Kurme X The Coco’nuts MŪSU ZEME

Aicinām uz grupas “The Coco’nuts” jaunās dziesmas “Mūsu zeme” videoklipa prezentācijas un izstādes atklāšanas vakaru! 16. augustā pulksten 19:00 MDarbnīcā atklāsim Montas Kurmes un grupas “The Coco’nuts” izstādi - tiks gan prezentēts videoklips jaunai dziesmai “Mūsu zeme”, gan atklāta izstāde, kurā

Tickets are not on sale
See other events

Time & Location

Aug 16, 2022, 7:00 PM

Rīga, Aristida Briāna iela 9, Centra rajons, Rīga, LV-1001, Latvia

About the Event

Aicinām uz grupas “The Coco’nuts” jaunās dziesmas “Mūsu zeme” videoklipa prezentācijas un izstādes atklāšanas vakaru! 16. augustā pulksten 19:00 MDarbnīcā atklāsim Montas Kurmes un grupas “The Coco’nuts” izstādi - tiks gan prezentēts videoklips jaunai dziesmai “Mūsu zeme”, gan atklāta izstāde, kurā varēs aplūkot daļu no videoklipā izmantotajām fotogrāfijām un iepazīties ar tā tapšanas procesu. Vakara gaitā tiks pastāstīts par videoklipu un dziesmu, kā arī grupas “The Coco’nuts” dalībnieki akustiski izpildīs dažus savus skaņdarbus. ��️ Mūzikas videoklips tika veidots, izmantojot cianotipijas tehniku, gaismojot video kadrus saules gaismā. Cianotipijas process ir gana vienkāršs, bet uztaisīt no tā video ir pietiekami sarežģīts un ļoti laikietilpīgs process. Attēli izgājuši cauri sešiem posmiem, lai, saliekot tos vienu aiz otra, tie taptu par video - uzņemšana, pārtapšana par negatīviem, gaismošana, mazgāšana, skenēšana un griešana. Kopā ir tikušas izgaismotas 3097 fotogrāfijas. Process ir daļēji analogs un daļēji digitāls. Mūzikas videoklipa autore ir fotogrāfe un grupas dalībniece, “The Coco’nuts” vokāliste Monta Kurme. � Par dziesmu stāsta Pēteris: “Stāsts nav par saskaldītām iedaļām, vai sadrumstalotām sadaļām, vai saplēstām detaļām, kuras atmiņu grāmatā stāv saglabātas un šķiet tik fragmentāras, bet gan par to, kā šie fragmenti ir sasaistīti ar mūsu būtību un dzīves gājumu.” Mūzikas autors - “The Coco’nuts”, teksta autors - Pēteris Narubins, producents - Reinis Žodžiks, dziesmu māsterēja Toms Lisments. Ieeja bez maksas. Izstādi aplūkot varēs MDarbnīcā no 16. līdz 21. augustam. “Mūsu zeme” videoklips un dziesma straumēšanas platformās tiks publicēta nākamajā dienā pēc izstādes atklāšanas, 17. augustā.

** Piespiedies, Šī ir mūsu zeme. Paskaties, Kā tā griežas. Paskaties, Vējš ir tēlnieks. Piespiedušies, Sadevušies, Roka, rokā, Tā viena otrā, Atgriezies, Kur melns aiz naga, Tava naba, Ir zeme mana.

Share This Event

bottom of page