top of page
UGUNS APLIS / KINO VAKARS
UGUNS APLIS / KINO VAKARS

ceturtd., 18. aug.

|

Rīga

UGUNS APLIS / KINO VAKARS

Omulīgs kino vakars sveču gaismās ar vienu no Latvijas novatoriski un mākslinieciski augstvērtīgākajām 21. gadsimta kino darbiem - Signes Birkovas dokumentālā fantasmagorija par dzīvi cirkā un cirku dzīvē - filma “Uguns Aplis” https://www.facebook.com/events/429043562511377/?acontext=%7B%22event_ac

Tickets are not on sale
See other events

Time & Location

2022. g. 18. aug. 21:00

Rīga, Aristida Briāna iela 9, Centra rajons, Rīga, LV-1001, Latvia

About the Event

M - kino

Omulīgs kino vakars sveču gaismās ar vienu no Latvijas novatoriski un mākslinieciski augstvērtīgākajām 21. gadsimta kino darbiem - Signes Birkovas dokumentālā fantasmagorija par dzīvi cirkā un cirku dzīvē - filma “Uguns Aplis”

Filma ir ceļojums šamaniskajā un klaunādes pārpilnajā teātra trupas “Kvadrifrons” pasaulē – bez robežām starp subjektīviem notikumiem, objektīviem rituāliem, izrāžu dzemdībām, cirka ēkas baisajiem fantomiem, diženajiem teātra dieviem, nākotnes zīlējumiem un žonglēšanu ar materialitāti. Tas ir Radoša gara iesvaidīts ceļojums divu gadu garumā, sākot ar “Kvadrifrona” ievākšanos “Rīgas Cirka” Zirgu stallī - līdz brīdim, kad viss turpinās atkal citādi. Šī ir filma par to, kā no Nekā rodas Teātris. “Uguns Aplis” ir mileniāļu paaudzes portrets, cilvēciskās varēšanas apliecinājums un cirka fenomena aplūkojums dziļi preparētā veidā.

Galvenie filmas varoņi ir radošās trupas "Kvadrifrons" aktieri. "Uguns apli" ar savu klātbūtni izgaismojis arī slavenais klauns Slava Poluņins - viņam laimes un jaunrades jēdziens ir viens un tas pats.

Pēc filmas saruna ar filmas režisori Signi Birkovi.

Vakara noslēgumā īpašais kino kokteilis bārā un mūzikas pleiliste no Džima Džarmuša filmām.

// SIGNE BIRKOVA

Veidojusi spēles īsfilmas, eksperimentālu animācijas filmu, dokumentālas filmas un analoga kino performances. Filma “Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze” saņēmusi Latvijas “Fipresci” balvu 2014.gadā, bet Kultūras akadēmijas maģistra darbs “Viņu sauca Haoss Bērziņš”, mazbudžeta zinātniskās fantastikas stilistikā veidotā īsfilma piedalījās Karlovivaru kinofestivāla sadaļā “European Film Promotion” - 2019. gadā un vienlaikus ir izrādīta sinefīlu skatēs daudzās valstīs. Signes Birkovas pirmā dokumentālā pilnmetrāžas filma “Uguns Aplis” piedzīvoja pirmizrādi šīgada Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā. Tāpat kā iepriekšējie darbi, arī topošā pilnmetrāžas spēlfilma “LOTUS” tiek veidota analogā tehnikā – uz 16 mm kinolentes. Signe Birkova ir “Baltic Analog Lab” līdzdibinātāja un biedre.

Tiekamies!

Share This Event

bottom of page