top of page
Sig & Orubs
Sig & Orubs

sestd., 23. marts

|

Rīga

Sig & Orubs

Sig ir franču kinorežisors un džeza mūziķis. Viņa veidotās filmas ir rādītas daudzos festivālos, tajā skaitā arī Kannās. Kā mūziķis viņš ir izkopis savu rokrakstu, spēlējot čellu, klavieres, sintezatoru, bieži izmantodams vidē ierakstītas skaņas.

Time & Location

2024. g. 23. marts 21:00 – 23:00

Rīga, Aristida Briāna iela 9, Centra rajons, Rīga, LV-1001, Latvia

About the Event

Sig ir franču kinorežisors un džeza mūziķis. Viņa veidotās filmas ir rādītas daudzos festivālos, tajā skaitā arī Kannās. Kā mūziķis viņš ir izkopis savu rokrakstu, spēlējot čellu, klavieres, sintezatoru, bieži izmantodams vidē ierakstītas skaņas. Viņa radītā mūzika ir sinematogrāfiska, viegli rosina iztēli, bet neļauj ieslīgt melanholijā, jo atrodas nemitīgā virzībā uz priekšu. Arī pats mūziķis patstāvīgi atrodas ceļojumos uz dzīvi apmetoties te rietumos, te austrumos, bet jau vairākus mēnešus no Parīzes viņš ir pārcēlies uz Rīgu. Viņu interesē improvizācija un sadarbība ar dažādiem mūziķiem, to vidū ir arī mūsdienu džeza trompetes virtuozs Eriks Trufā, Klīvlends Vatkiss, Monirs Trudi un daudzi citi pasaulē zināmi džeza smagsvari.

Artis Orubs, kas pēc bungu spēles studijām Holandē atgriezās Latvijā, mūs lutinātu ar svaigu džeza bungu skanējumu. Arta spēle var būt gan radoši daudzkrāsaina, rotaļīga un viegla, gan monotoni tehniska un smagnēja. Viņš spēj novest klausītāju līdz transa stāvoklim un tas notiek nemanot.

Pasākuma detaļas: Datums: 23. marts Laiks: 21:00 Vieta: M/Darbnīca

Biļešu informācija: https://www.mdarbnica.lv/tickets Ja biļetes tiešsaistē ir izpārdotas, tās var iegādāties uz vietas M/Darbnīcā, norēķinoties skaidrā naudā.

// eng

Sig is a French film director and jazz musician. His films have been screened at numerous festivals, including Cannes. As a musician, he has developed his own signature on cello, piano, synthesizer, often using sounds recorded in the environment. His music is syncopated, gently stirring the imagination, but never allowing us to fall into melancholy, as it is in constant forward motion. The musician himself is also on the move, settling here and there in the West and the East, but for several months now he has moved from Paris to Riga. He is interested in improvisation and collaborating with a wide range of musicians, including contemporary jazz trumpet virtuoso Eric Truffaut, Cleveland Watkiss, Monir Trudi and many other world-renowned jazz heavyweights.

Artis Orubs, who returned to Latvia after studying drums in Holland, will treat us to a fresh jazz drum sound. Artis' playing can be creatively colourful, playful and light, or monotonously technical and ponderous. He can bring the listener to a trance state and it happens unnoticed.

Event details: Date: 23 March Time: 21:00

Venue: M/Darbnīca

Ticket information: https://www.mdarbnica.lv/tickets If tickets are sold out online, they can be purchased on the spot at M/Darbnīca by cash payment.

Share This Event

bottom of page